GIS W NAUCE 2016

Rejestracja na tegoroczną V edycję Ogólnopolskiej Konferencji GIS w nauce 2016

dostępna jest na stronie

giswnauce.uw.edu.pl

baner2016V Ogólnopolska konferencja
GIS W NAUCE
pod patronatem Dziekana
Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych
Uniwersytetu Warszawskiego
prof. dr hab. Andrzeja Lisowskiego
Warszawa, 8-10 czerwca 2016 roku

giswnauce.uw.edu.pl

Podziękowania

Szanowni Państwo,
Zamieszczamy do pobrania materiały oraz prezentacje z warsztatów, które odbyły się w trakcie konferencji – zakładka WARSZTATY lub zakładka DO POBRANIA. Zapraszamy również do obejrzenia GALERII zdjęć.

Pięknie dziękujemy za liczny udział w IV edycji Konferencji GIS w nauce. Zgodnie z ustaleniami Komitetu Naukowego informujemy, że kolejna V Konferencja odbędzie się w Warszawie.

Pozdrawiamy serdecznie
Organizatorzy

Materiały konferencyjne

Szanowni Państwo,
W zakładce DO POBRANIA zamieszczone zostały materiały konferencyjne zawierające abstrakty wystąpień zaplanowanych w programie konferencji. Natomiast w zakładce INFORMACJE mogą Państwo zapoznać się z mapką dojazdu na Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Życzymy udanego pobytu w Poznaniu.

Program konferencji

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji dostępnym w zakładce PROGRAM. Zwracamy uwagę, że ze względu na dużą liczbę zgłoszonych wystąpień skrócone zostały pojedyncze prezentacje do 15 min + 5 min na dyskusję. Sesja specjalna poświęcona wykorzystaniu systemów informacji geograficznej w naukach biologicznych odbędzie się pierwszego dnia konferencji w godzinach 11:50-13:50.

Przedłużona rejestracja ze względów technicznych do 5 maja

Szanowni Państwo, z uwagi na możliwe występujące przerwy techniczne w dostępie do strony internetowej giswnauce.edu.pl spowodowane pracami konserwacyjnymi serwerów UAM Komitety Organizacyjne konferencji „GIS w nauce” oraz „GIS w edukacji” przedłużają rejestrację do dnia 5 maja 2015. Za utrudnienia przepraszamy.

Przedłużona rejestracja na IV edycję Ogólnopolskiej Konferencji GIS w nauce

Szanowni Państwo,
Informujemy, że przedłużony został termin rejestracji oraz przesyłania abstraktów do dnia 30 kwietnia 2015.

Jednocześnie przypominamy, że w obecnej edycji konferencji sesja specjalna poświęcona będzie możliwościom wykorzystania podejścia geoinformacyjnego w naukach biologicznych.

Zapraszamy również do zapoznania się z nowymi informacjami w zakładce PROGRAM. Przedstawiamy tytuły referatów, które prezentowane będą podczas sesji plenarnych oraz tematy warsztatów, które zaplanowane zostały w ostatni dzień konferencji.

Rejestracja na IV edycję Ogólnopolskiej Konferencji GIS w nauce

Szanowni Państwo,
Uruchomiona została rejestracja na IV edycję Ogólnopolskiej Konferencji GIS w nauce. Rejestracji zgłoszenia oraz abstraktu wystąpienia dokonać można poprzez formularze internetowe dostępne w zakładce UCZESTNICTWO. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.

Tematyka konferencji

Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Pracownia Biologicznych Informacji Przestrzennych Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji GIS w nauce, która odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2015 roku w Poznaniu. Honorowy patronat IV edycji konferencji objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak.

Głównym celem konferencji jest wymiana idei i doświadczeń w stosowaniu systemów informacji geograficznej we wszystkich dziedzinach nauki. Konferencja stanowić będzie okazję do prezentacji Państwa osiągnięć naukowych, jak również do dyskusji w zakresie wykorzystywania GIS. W ramach konferencji zaplanowane zostały tematyczne sesje referatowe i posterowe oraz warsztaty w laboratoriach komputerowych.

W obecnej edycji konferencji sesja specjalna będzie poświęcona możliwościom wykorzystania podejścia geoinformacyjnego w naukach biologicznych. Postępująca antropopresja, jak również rozwój technologii geoinformacyjnych skłania do coraz większego zainteresowania badaniami georóżnorodności i bioróżnorodności. Nowe metody badawcze tworzone w oparciu o platformę geoinformacyjną, a także aktualne wyniki projektów badawczych z dziedziny nauk biologicznych coraz częściej mają charakter aplikacyjny i są z powodzeniem wykorzystywane m.in. w monitoringu środowiska przyrodniczego. Sesja winna dać możliwość rozpoznania aktualnych kierunków rozwojowych badań ekologów, a także botaników i zoologów opartych na systemach informacji geograficznej.

Warsztaty tematyczne będą bezpłatne dla wszystkich uczestników konferencji. Zapisy na warsztaty będą możliwe po rejestracji na konferencję.